Hakkımızda

Şeker Lojistik ilk olarak 1960’lı yıllarda Kayseri’de küçük bir işletme olarak lojistik sektörüne katılmış ve ardından 1990’lı yıllara geldiğinde kurumsal olarak ulusal boyutta taşımacılık hizmeti vermeye başlamıştır.

Amacı; Asya ve Avrupa’nın birleştiği noktada yer almasından dolayı uluslararası anlamda önemli bir pozisyona sahip olan ülkemizin konumu ve global tedarik noktası olma yönündeki stratejik planına entegre olmak, çözüm ortaklıkları kurmak, AI tabanlı maliyet etkin lojistik sistem süreçleri kurmak ve işletmektir. Ayrıca Şeker Lojistik; gelişim, ARGE faaliyetleri, insan kaynakları, eğitim ve otomasyon gibi konuların öneminden dolayı veri toplama faaliyetleri, planlama ve uygulamalar da organize etmektedir.

Mevcut taşımacılık platformlarından “en hızlı, en güvenilir ve uygun maliyetli” olma özelliği ile sıyrılan Şeker lojistik taşımacılık hizmetini yurtiçinde ve yurtdışında hem “Kara-deniz-kara” hem de “kara-demiryolu-kara” şeklinde gerçekleştirebilmektedir. Dökme ve kuru yük, gemi tahliyesi, akaryakıt, sıvı gıda taşımacılığı gibi müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılayarak kapıdan kapıya kesintisiz hizmet sunan Şeker lojistik, taşımacılık hizmetinin yanı sıra; depolama, planlama ve danışmanlık alanlarında da hizmet vermektedir. Ayrıca Şeker Lojistik kuru yük taşımacılığında ülkemizdeki lider firmalardan biridir.

Ulusal düzeyde başlayan operasyonlarını Avrupa ve Asya kıtaları arasına yayılarak genişleten Şeker Lojistik’in hedefi; tüm dünyaya yayılarak faaliyet alanını büyütmek ve tedarik zincirinin her halkasında müşterilerinizin taleplerine uygun çözümleri geliştirmek ve tüm operasyonlarda müşteri ihtiyacına özel çözümler sunmaktır.

Tüm kurumsal ve bireysel ilişki süreçlerinin şeffaflık, güven, kontrol tabanlı olması gerektiğine inanan Şeker Lojistik; faaliyetlerinde çevreyi ve insan hayatının kalitesini öncelemekte ve tüm bunlara ek olarak her bir çalışanının ve firma kaynaklarının toplam kalitesinin müşterilerinin faydasına yansıtılması öncelikli hedeflerindendir.

Global taşımacılık modellemesi ve lojistik yapay zekâ planlaması gibi alanlara katkı sağlayıp bu alanlarda hak edilmiş bir konum edinmek için çabalayan Şeker Lojistik uzman kadrosu güçlü tedarik yapısı ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam eden vizyon üzerine kuruludur.